koučink, poradenství, mentorování, konzultace

REFERENCE

Katka je velmi milá a vstřícná žena. O tom, že se věnuje koučinku a partnerským vztahům, jsem se dozvěděla přesně ve chvíli, kdy jsem ji nejvíce potřebovala. Podrobně se mnou rozebrala mou zamotanou situaci v partnerství a pomohla mi si ujasnit, co je pro mě důležité. To mi pomohlo se rozhodnout, jak dále pokračovat, a zároveň dodat sílu k vykonání těchto rozhodnutí. Jsem jí za to moc vděčná. Děkuji
Hana, 26 let


„S Kateřinou jsem se seznámila náhodně když jsem na netu hledala někoho, s kým bych si popovídala o svých trablech v manželství. Již tenkrát mne Kačka upozornila při prvním sezení na některé moje trošku „zcestné“ představy o do té doby dle mého názoru menších manželských rozepřích. Bohužel se tyto neshody s mým mužem prohlubovaly a Kateřina mi byla vždy nablízku když jsem potřebovala radu. Musím říct, že díky ní jsem pochopila některé věci, které jsem do té doby neviděla nebo nechtěla vidět. Byla mi nablízku osobně, po mailu i skypu. Nevzdávala to se mnou i když se situace u mně vyhrotila. Za to jí moc děkuji, protože zpětně si myslím, že nebýt jí, tak krizi neustojím. Dle mého názoru má Kačka přirozenou schopnost vidět věci tak nějak „z nadhledu“ a upozornit na to důležité, s čím by měl člověk „pracovat“.
Je klidná a na mně osobně vždy působila velmi příjemným dojmem, tak nějak jsem jí důvěřovala a důvěřuji. Můžu jí vřele doporučit jako někoho, na koho se nemusíte bát obrátit i pokud máte nějaký stud nebo pochybnosti. Myslím, že Vás vždy vyslechne a poradí k Vaší spokojenosti. Pracovat na sobě ale samo sebou musíme již sami.“
Daniela, 45let


Na webové stránky www.katerina-koucink.cz jsem narazila asi před třemi měsíci, kdy jsem řešila nevydařený vztah s jedním mužem a cítila jsem se v kruhu. Všichni kamarádi mi radili, jak nejlépe mohli a já si nechtěla dát říct. Potřebovala jsem objektivní názor, tak jsem se rozhodla Kačce napsat do online poradny. Překvapila mě rychlost, s jakou mi Kačka odpověděla, a hlavně při čtení jejích rad jsem hned cítila, že jsem se obrátila na správnou osobu. Tak jsem se s ní spojila a dohodla se na sezení přes skype. Ani jsem nebyla moc nervózní před prvním sezení a vzhledem k tomu, že já jsem velmi komunikativní, tak první sezení uteklo jako voda. Sezení máme jednou za 3-4 týdny a teď už to děláme tak, že já Kačce napíšu, co mě trápí nebo co bych chtěla rozebrat, s čím poradit, Kačka si připraví poznámky a pak už si vše na sezení povíme a rozebereme. Dokonce i když mám nějaký akutní problém (většinou se týká vztahů), tak Kačce napíšu, ona se ozve a třeba jen jednou větou mě uklidní. Na sezení mi doporučila knížku a vždy mi řekne pár dobrých rad nebo přirovnání, abych vše pochopila. Po 3 měsících zjišťuji, že jsem se posunula trochu v myšlení a snažím se na sobě stále pracovat. Vím, že to bude ještě dlouhá cesta, ale věřím, že s Katčinými radami už to pak budu zvládat bez toho, aniž bych pokaždé Kačce psala. Opravdu někdy stojí za to svěřit se se svými problémy někomu cizímu, který Vám řekne objektivně to správné ve správnou dobu a hned jste klidnější. Takže tímto Kačce moc děkuji a těším se na další spolupráci.
Zuzka (30)


S Katkou sa poznám cca rok a na koučing k nej ma ťahala intuícia už dlhšie, ale stále mi to nejako nevychádzalo. Osobne už nejakú dobu riešim peniaze a môj vzťah k nim. Prakticky som nezamestnateľná, už nejaký ten rok makám na seba, ale zároveň ma stále tlačili pochybnosti, či sa na voľnej nohe uživím, čo sa stane keď na účte nebudú peniaze a tak… jednoducho moje strachy a programy, ktoré som si prebrala od okolitého sveta. Na koučovaciu hodinu som prišla s poslednými bankovkami, ktoré mi môj rozpočet poskytol, čo bola už sama o sebe zvláštna situácia, vzhľadom na rozoberanú tému. Ale niečo vnútri mi nedovolilo hodinu odvolať.
Katka mi pomohla rozkľúčovať jednotlivé problémy, resp. myšlienky, ktoré mi behali po rozume, našli sme zaujímavé programy v mojej hlave (ktoré si koľkokrát vzájomne odporovali), celkovo hodina prebiehala vo veľmi pohodovej atmosfére. Čo mi veľmi pomohlo (a pomáha aj dnes), je zápis z nášho stretnutia, ktorý mi následne poslala a vždy keď mám chvíľu, tak sa do neho pozriem. Premýšľať je jedna vec, ale vidieť vlastné myšlienky napísané čierne na bielom je iná káva.
Na mojom vzťahu k peniazom, prenastavovaní vzorcov a zbavovaní sa strachov pracujem aj naďalej, ale už sa mi ľahšie odmietajú zákazky, u ktorých cítim, že ma neposunú ďalej a dokážem si privolať príležitosti, ktoré mi pomáhajú veriť tomu, čo robím.
Katka ma veľmi dobre svojim prístupom naštartovala a už sa teším na ďalšie stretnutie.
PS: I keď som prišla s konkrétnym problémom,  dostala som odpoveď na mnoho ďalších otázok, ktoré mi v tom období behali v myšlienkach. Takže intuícia zase raz nesklamala. 🙂
Mery (28)


Dobry den, pani Katerina mi pomohla vyresit osobni problem, ktery se tykal kamaradskeho vztahu, dlouhe roky jsem se v tom ztracela a tapala jsem. Celkove mi pani Katerina krasne vysvetlila, jaky je pohled muzu na pratelstvi a zen. Kazdy jsme jiny a je stale treba si uvedomovat sve hodnoty i hodnoty druhych. Stacilo to podrobne rozebrat a bylo mi psychicky lip. Vytribila jsem si podstatne a podivala jsem se na vec i ocima toho druheho. Zasadni krok musim v sobe ucinit ja, ale neni nad to, kdyz Vam nekdo pomuze najit spravnou cestu….za sebe dekuju Lucie (27)


Kateřinu jsem si našla náhodou na internetu. Byla jsem v té době v náročné životní situaci, kdy mi to ve vztahu fungovalo ne úplně podle mých představ a navíc jsme měli dvě malé děti, na které jsem si připadala hodně sama. Kateřina mně pozorně naslouchala a uměla a pomohla mi ukázat možnosti, jak se s danými situacemi vypořádat, jak je pochopit a uchopit, a přitom se všemi nebojovat, ale vyřešit vše jinak. Je to někdy těžké, zbavit se zažitých steretypů, ale snažím se na sobě pracovat a musím říct, že to funguje! Někdy mi to přijde až neuvěřitelné, že stačí maličkost udělat trochu jinak, a výsledek je diametrálně odlišný. Děkuji, Kateřino!
Sylvie (36)


S Kateřinou jsem se seznámila přes její internetové stránky dá se říci náhodou. Stála jsem na křižovatce a nevěděla kam se vydat a co dělat. Naše první setkání bylo velmi příjemné a zdálo se mi, dovolím si trošku osobní oslovení, že by mi mohla Katka pomoci. Zpočátku jsem k tomu přistupovala docela s nedůvěrou – v mém případě se jedná o velmi intimní problém. Nebyla jsem si jistá zda budu vůbec schopná o tom s někým hovořit. Při druhém sezení to už šlo jaksi samo. Katka je velmi otevřená dokázala odbourat moji nedůvěru a nasměrovala mě tím správným směrem. Pro mě je také velmi důležité, že mě dokáže vidět tak jak se vidím já.
Petra (54)


Delší dobu jsem se snažila vyřešit si své problémy sama, ale nakonec jsem se odhodlala a rozhodla se svěřit někomu jinému. A tak jsem se setkala s Katkou. I přes to, že jsem si nedovedla představit, jak takové sezení bude probíhat, hned po prvních 5 minutách jsem se cítila naprosto uvolněná. Katka se ukázala být trpělivá posluchačka s vhodnými reakcemi a připomínkami. Hned po prvním setkání jsem se cítila jako by už moje problémy téměř vymizely. Katčiny názory, postupy a rady mi velmi pomohly. Hodnotila bych ji jako zkušenou, mladou, energickou osobu, která svou práci dělá s nadšením a dává do toho vše. Přemýšlíte-li nad pomocí kouče, neváhejte a Katku oslovte.
Barbora (21)


Kateřinu jsem potkala v jednom z nejtěžších období svého života. Procházela jsem řadou zásadních změn jak v osobní tak profesní rovině. Oslovila mě na první pohled svým přístupem a životní filozofií. První setkání mě velmi uklidnilo a bez jakéhokoli rozmýšlení jsem poznala, že s ní chci dál pokračovat v našich sezeních. Cítila jsem potřebu pohledu zvenčí a nechtěla jsem svými problémy zatěžovat své blízké. Od začátku jsem neměla problém se Kateřině upřímně svěřit s čímkoli. Ona mě vždy velmi nenásilně a přesto trefně naváděla k zamýšlení se nad svou situací nebo pocity. Na naše sezení jsem se i přes složitou životní situaci vždy velmi těšila, a bavilo mě pod jejím vedením nejen poznávat více sama sebe, ale i se vyrovnat se změnami v mém životě. Lenka (28)


S Katkou jsem se nejprve seznámila na akci pořádané společnou kamarádkou. O tom, že koučuje, jsem se tedy dozvěděla přímo od ní samostné. Když jsem tedy později uvažovala o návštěvě kouče, byla moje volba jasná. Káťa na mě od začátku působila velmi sympaticky, cítila jsem z ní klid a nadhled.  Během první hodiny koučování jsem ze sebe vychrlila velkou spoustu informací. Byla jsem překvapená, jak dobře z toho chaosu vytáhla přesně to podstatné. Po dvou sezeních jsem si tak porovnala priority, že si teď dovedu sama určit, čemu mám věnovat čas a energii. Takže Kátě patří můj velký dík.
Lucie (28)


O nejakom koučovi som rozmýšľala, že by sa mi asi zišiel a jednak som bola zvedavá na ich prácu. Preto, keď sa mi do cesty pritrafila Katka tak som bola rada. Myslela som, že bude trvať dokedy jej tie zásadné veci poviem, že na začiatku len tak pomaly poviem, v čom je problém, ale nemala som ťažkosti zveriť sa jej s veľa vecmi. Dobrý poslucháč, ktorý dáva dobré otázky a odpovede som sypala sama. Dala mi zaujímavý pohľad na môj problém. Je dobré vidieť nezaujatý uhoľ pohľadu iného človeka, ktorý mi k tomu ešte vie prispieť svojimi myšlienkami, čo by to či ono asi mohlo znamenať. Otvorila mi oči v niektorých veciach a za to som jej vďačná.
Monika (22)


MilkaTento krásný sladký čtyřlístek jsem dostala od klientky Lenky, se kterou jsme měly nedávno „koučovací výročí“.
Je vyfocen na – klienty oblíbeném, ale ne jediném možném, „posedu“ u mě – houpacím křesle.
Vzhledem ke 4-lístkovému motivu mých stránek jsem ten dárek (s Lenčiným svolením) prostě musela zveřejnit!


Když jsem se ve svém životě ocitla na křižovatce a rozmýšlela, jakou cestou se vydat, obrátila jsem se na Kateřinu s tím, že se jedná o člověka, kterému mohu říct prakticky cokoli, přičemž se nedočkám nepochopení, jak jsem tomu zvyklá u většiny lidí ve svém okolí, vypovídám se a třeba si poslechnu názor nezúčastněného. Sezení mi přineslo všechno tohle a ještě mnohem víc. Došlo mi, že moje životní filosofie je správná, jen je třeba na některých věcech zapracovat a ujasnit si, co od života především v oblasti partnerských vztahů chci. Kateřina je inteligentní a vzdělaná žena, která má navíc obrovskou schopnost empatie. Pokud potřebujete opravdu účinnou pomoc, nemůže být špatnou volbou.
Veronika (25)


Ráda na věci nahlížím objektivně, pokud to jen jde. Proto hned v úvodu prozradím, že Katka je moje dlouholetá kamarádka a připouštím, že společně s faktem, že jsem se nikdy předtím nesetkala s koučem a nevěděla jsem, jak takové sezení probíhá, to může trochu zkreslovat mé hodnocení. Ráda bych však otevřeně napsala následující.
Katka se už několik let hodně zajímá o lidskou duši a to, co se odehrává v naších myslích, jakým způsobem žijeme, či jak si (mnohdy nevědomky) škodíme. Díky jejímu zájmu, ochotě naslouchat a nehodnotit, tak člověku může podat nový, svěžejší náhled na věc a poukázat na něco, co mu až doposud unikalo. Někdy jsou to věci, které se ihned po vyslechnutí zdají jako samozřejmost. K této samozřejmosti se však dokážeme dobrat jen díky tomu, že se na náš problém podíváme „zvenčí“. Ruku na srdce, tohle asi dokáže jen málokdo zrovna ve chvíli, kdy ve svých problémech vězí až po uši. Tehdy je balzámem pro duši mít na blízku někoho, kdo si nás vyslechne, nezávisle zhodnotí danou situaci, v níž se nacházíme a pomůže najít východiska. Nejednou jsem si říkala, že Katka mi pomáhá otevřít oči, dívat se na svět kolem sebe jasněji, lépe vnímat sebe i druhé a žít vědoměji. Neboť to je oblast, jíž se intenzivně věnuje a díky tomu dovede pomoci. Pokud se ostýcháte svěřit se svým blízkým, ať už z důvodu strachu z kritiky či zavržení, dalších zbytečných ran, nebo prostě jen ze studu, obraťte se na Katku. Věřím, že vás nezklame. Ivča (26)


ivčaPo našem prvním setkání jsem odcházela s úsměvem, s myslí posílenou novou energií pro svá přání a plány, s novým pohledem na věc, s nadějí a vírou, že dokážu měnit svůj život k lepšímu. Říkala jsem si, že mnoho lidí kolem mne žije, jako by ani šťastní být nechtěli – já ale ano, a potřebovala jsem opět potkat někoho, kdo věří (věří v sebe, ve štěstí, ve změnu, ve Vás…)! Bála jsem se, abych nenarazila na osobu, co bude jen chtít vytáhnout z lidí peníze a místo toho jsem našla ženu, které se nebojím s ničím svěřit – což je vzácná věc:) Ivon (20)


Ahoj, jsem Tomáš a prošel jsem si těžkým obdobím rozchodu s manželkou. Kateřina mi velice pomohla odhalit i skryté potíže z minulosti. A nastínit mi můj problém a pomohla ho řešit.. Velmi doporučuji!! Tomáš (26)


Ve složitém životním období mi Kateřina pomohla poznat lépe sama sebe a díky tomu i více věřit v pozitivní věci v životě. Koučování považuju za velmi prospěšnou činnost na rozdíl od „léčení“ klasickými doktory, psychiatry, psychology… Pro mě to byl rozhodně krok správným směrem a mohu jen doporučit, ať už máte jakýkoliv problém:) Petra (28)


Níže následují reference z mého alternativnějšího poradenství a terapie:


S Kačkou se velice dobře pracuje a povídá. Při svém koučinku mě směřovala přemýšlet v trošku v odlišnějších kategoriích než jsem byla dřív zvyklá. Také musí říct, že Kačka je velice empatický a vnímavý člověk. Naše téma hovoru bylo o hledání seberealizace a Kaččiny otázky směřovaly intenzivně k jádru pudla. Dostaly jsme se k tématům, které bych dříve s hlavním tématem sezení nespojovala. Nebylo to jen povrchové povídání, ale věnovaly jsme se obšírnějším a docela hlubším tématům. Kaččiny dotazy mě nutily přemýšlet a hledat odpovědi opravdu mě samotnou, což bylo inspirativní a docela i zábavné:-) Kačka dokáže najít v člověku to krásné, najít jeho silné stránky,  posílit je,  a tak zaměřit pozornost vlastní energie v životě na to důležité.  Od Kačky jsem odcházela jako nabitý, optimismem nasycený člověk, těšící se na život v té jeho krásnější podobě:-)
Bára (32)


Děkuji moc Katce za sezení! Pomohla mi ve více věcech než s čím jsem za ní původně přišla.
1.) Jedno mé téma byly vztahy k mužům, zejména k mému bývalému příteli. Měla jsem před sezením v hlavě veliký zmatek a bála se, že mi těžko někdo hned může efektivně pomoci, když se nedokážu smysluplně vyjádřit a nevím, co přesně vlastně chci – to jsem se však spletla. Po sezení jsem měla daleko jasnější pohled na sebe, více si věřila a věděla co chci. Došly mi další spojitosti v mém životě nejen s minulostí. Děkuji
2.) Druhý problém, věřte nebo ne, byl ještě intimnějšího rázu – a to, že se mi při milování nedařilo dosáhnout vyvrcholení. Díky tomu jsem si u Katky vyzkoušela i Sinelnikovovu metodu – což jsem uvítala, protože jsem věděla, že ten problém je vinou mého podvědomí a nevěděla jsem, jak si sama pomoci. Překvapilo mne, že se mi opravdu vždy v mysli ukázaly nějaké obrazy, znamení apod., Katka mi pak pomohla všechna ta znamení pochopit, dát jim souvislost. Děkuju
3.) Problémy a události jsou samozřejmě vždy propojené, ikdyž si toho někdy nevšimneme – ale Kateřina má na odhalení takovýchto věcí veliký talent a spolu s nějakým „nacítěním se“ (nevím, jak lépe to popsat) mi nakonec sezení ještě řekla pár věcí, (kterých si u mne třeba všimla apod.), a  které možná byly nakonec to, co jsem nejvíce potřebovala slyšet.  Někdy si myslíme, že víme, kam a pro co si jdeme, ale později pochopíme, že hlavní důvod byl možná trochu jiný a jsme za to moc vděční – tak jako já teď. Děkuji
Ája (22)

(Reference je od klientky, která si z důvodu intimnosti jejího problému, přála být uvedena pod pseudonymem. Nabídla se ale, že pokud by ji někdo chtěl kontaktovat – proto, že by řešil podobný problém a chtěl s ní osobně probrat, jak jí sezení pomohlo, může ji přeze mě kontaktovat a domluvit se.) 

Paní Katka má velikou schopnost vhledu a rychle mi pomohla spojit  krůček za krůčkem jednotlivé kousky skládačky v ucelený a srozumitelný obraz. Celkově působila velice příjemným a empatickým dojmem. Velice kladně hodnotím i vyčerpávající shrnutí, které mi po sezení zaslala, obsahující další cenné informace, podněty a doporučení.
Lenka (36)


S Kateřinou mám velmi dobrou zkušenost z minulosti, kdy mi pomohla v době, kdy jsem řešila svůj rozvod a potíže v oblasti partnerských vztahů. Nyní jsem ji vyhledala znovu, neboť jsem se rozhodla konečně řešit svůj déle přetrvávající problém s nadváhou způsobenou (mimojiné) nadbytečným zadržováním vody v těle. Byla jsem velmi překvapena, jak způsobem či metodou, kterou Kateřina pro řešení mého problému zvolila, tak samotným průbehem sezení, z něhož jsem odcházela ve velmi zvláštním ,,stavu“. Nutno však poznamenat, že největší překvapení přinesly jeho výsledky. Od sezení uplynul necelý měsíc a já opět nemůžu konstatovat nic jiného než vřelé díky Kateřině a doporučení každému, kdo stojí o efektivní pomoc.
Veronika (26)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..